Bondex Ses Yalıtım Süngerleri

Bondex Ses Yalıtım Süngerleri

BONDEX SES YALITIM SÜNGERİ TEKNİK ÖZELLİKLERİ;

Ebatlar : 100x200 / 50x100

Kalınlık : 2,5cm / 4cm / 5cm / 6cm / 7cm

%80 / %90 Ses yalıtımı sağlar.

Latex hammaddesi kullanılır.

Şap altında etkili yalıtım sağlar.

Elastik yapı ve hafif bir malzemedir.

Yapılarda darbe ve hava doğuşumlu ses yalıtımı ile akustik düzenleme amaçlı kullanılan bondex ses yalıtım süngeri etkili bir üründür. Gözenekli deri veya tekstil kaplanarak dekoratif görünüm sağlamaktadır. Otomotiv sektöründe de yoğun olarak kullanılmaktadır.

Yüksek yük taşıma kapasitesi ve esnek yapısıyla da ambalaj sektöründe de kullanılmaktadır. Özellikle cam ürünlerinin taşınmasında tampon ve seperatör olarak kullanılmaktadır. Bondex Ses Yalıtım Süngeri Ağır Kurşun Bariyer ile kullanılabilir. Bariyerli Bondex Ses Yalıtım Süngeri ve ses izolasyonu uygulamalarında üstün performans göstermektedir. Bu ürün Yüksek Frekanslı Sesleri Kesmek için de kullanılır , ağır kurşun bariyer üstün ses kesici özellikli bir üründür..

BONDEX SES YALITIM SÜNGERİ KULLANIM ALANLARI;

Havalandırma Kanalları Bondex Sünger Komperasör Kabini Bondex Sünger Müzik Odası Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Mekanik Daireler Bondex Ses Yalıtım Süngeri Disco Bar Bondex Ses Yalıtım Süngeri Tavan Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Jeneratör Odaları Bondex Ses Yalıtım Süngeri Restoran Bondex Ses Yalıtım Süngeri Duvar Bölme Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Tekne Kabini Bondex Ses Yalıtım Süngeri Sinema Salonu Bondex Sünger Fabrika Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Yat Motoru Bondex Ses Yalıtım Süngeri Toplantı Salonu Bondex Sünger Hidrofor Odaları Bondex Sünger.

REBONDED BONDEX SÜNGER :

Rebonded Bondex Süngerler ciddi ses problemlerinin olduğu yerlerde ses yalıtım için kullanılan etkin bir çözüm sunan malzemelerdir. Makinelerin çalışma performansıyla bağlantılı olarak bu gibi malzemelerin yoğunluğu doğru tespit edilmelidir. Bu ses yalıtım süngerleri yanmazlık özelliğe sahip, doğru uygulamanın yapılması sonucunda iyi bir çalışma elde edilerek performans arttırılabilir.

Rebonded Bondex Süngerler Ses Yalıtımı ve Ses İzolasyonu uygulamalarında en sık kullanılan yalıtım süngerlerindendir. Bondex Sünger uygulanırken arasına epdm bariyer uygulandığında daha etkili bir ses yalıtımı sağlanılır .Epdm Bariyer ile uygulanmasının sebebi, daha titreşimli ve darbe ile gelen ses özelliklerini yok etmek için kullanılmaktadır.

Bondex sünger, Ağır Bariyer veya Akustik süngerler ile birlikte kullanıldığında kalınlık ve yoğunluğuna göre %80 %90 %100 Ses Yalıtımı sağlarlar.

 Uygulamada en önemli nokta süngerler arası boşluk bırakmamaktır.Öncelikle özel solid yapıştırıcısını bir kovaya dökün ve parmak rulo yardımıyla duvara sürüp ses yalıtım süngerini duvara yapıştırınız.