Özel Kesim Süngerler

Özel Kesim Süngerler

Sünger Üretimi:

Sünger üretimi, farklı kimyasalların bir araya getirilerek ve güçlü bir karıştırıcıda karıştırılarak bir reaksiyon oluşturulur ve kalıplara dökülür. Kontinius (sürekli)  sistemde gerçekleştirilen sünger üretimi, farklı sektörlerde kullanılmak için yapılır ve bunu sağlamak için farklı yöntemler de mevcuttur.

Yoğunlukları metreküp cinsinden ölçülmektedir. Bu özellik, sünger üretiminde oldukça önemli bir detay olup detayda dayanıklılık gücünü belirler. Yüksek yoğunlukta olan süngerler, gerçek özelliklerini çok uzun süre korurlar.

Sünger Üretimi Uygulama Alanları:

Mobilya sektörü: Esnek poliüretan sünger üretimi, döşemeli mobilyalarda kullanılan en yaygın mobilya malzemesidir.

Otomotiv sektörü: Bu sektörde kullanılan malzeme ise, araba koltuklarında ve koltuk kılıflarının yapımında kullanılmaktadır.

İnşaat sektörü: Bu sektör için çok ince sünger üretimi yapılmaktadır (rebonded ) bu süngerler genellikle ses ve ısı yalıtımı ve kaplama için yapılmaktadır.

Ambalaj imalatı sektörü: Ambalaj imalatı sektöründe sünger üretimini anlamak için ambalajın pazarlamada ne derece etkili bir dal olduğunu öğrenmek ve farkında olmak gerek.,Genellikle kozmetik, hediyelik eşya, cam eşya, hassas eşyalar gibi  sektöründe kutu içinde taşınan ürünlerin zarar görmemesi için yapılır.

Yatak imalatı sektörü: Bu sektörde sünger üretimi  müşteri ihtiyacına ve istegine  göre de şekillenmektedir.

Elektronik sektörü: Bu alanda ise genellikle elektronik malzemelerin konulacağı bir çanta veya kutu içi için yapılmaktadır. Bunların kalınlıkları, dansiteleri belirlenen ürüne göre değişmekte olduğundan sünger üretimi sırasında da bu özelliklere dikkat edilmelidir.

 

 

Bilgi için resme yada dikdörtgene  tıklayınız.